سیاسیویژه خبریکهگیلویه و بویراحمد

گزیده خطبه‌های نماز جمعه شهرستان‌های کهگیلویه‌ و بویراحمد؛ مشاوران املاک پا روی گلوی مستأجر گذاشته‌اند

امام جمعه کهگیلویه با انتقاد از وضعیت قیمت اجاره مسکن در دهدشت گفت: مشاوران املاکی که پا روی گلوی مستأجر گذاشتید بدانید این نان حلال نیست این دلالی حلالی نیست.

به گزارش پایگاه خبری بلور گچساران، نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته با حضور مردم مومن و انقلابی کهگیلویه و بویراحمد در شهرها و بخش های مختلف استان برگزار شد.

 امام‌ جمعه کهگیلویه: بلاتکلیفی زمین‌های پرستاران دهدشت برطرف شود 

 حجت‌الاسلام علی وحدانی فر امروز در خطبه‌های نماز جمعه دهدشت با اشاره به فضای انتخاباتی کشور برای انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری گفت: شورای نگهبان کف صلاحیت را در نظر گرفته است ۶ نفر خود را به مردم عرضه می‌کنند آنچه اتفاق می‌افتد ماحصل خرد جمعی جامعه است انتخاب ما تأثیرگذاری مهمی تا چهار سال آینده کشور دارد.

امام‌جمعه کهگیلویه تصریح کرد: انتخابات مظهر مردم‌سالاری دینی است انتخابات عزت ملی و آبروی ملی است رأی دادن و مشارکت بالا افزایش قدرت ملی در ابعاد مختلف را در پی دارد حضور حداکثری در انتخابات مهم‌ترین اولویت است بعدازآن انتخاب اصلح است.

خطیب نماز جمعه دهدشت بابیان اینکه حضور حداکثری در انتخابات اقتدار ملی را ارتقا می‌دهد، افزود: حضور حداکثری ثبات سیاسی ایجاد می‌کند مشارکت بالا، افزایش همبستگی و وحدت و امنیت ملی است. انتخاب با رأی بالا به رئیس‌جمهور قدرت چانه‌زنی در مجامع بین‌المللی می‌دهد افزایش بازدارندگی و دفع تحریم‌ها را دارد.

وی در تبیین اینکه چه کسی را و چگونه انتخاب کنیم، گفت: کسی را به‌عنوان رئیس‌جمهور انتخاب کنیم که فهم درونی از مسائل کشور داشته باشد برنامه داشته باشد کسی را انتخاب کنیم که سلامت اقتصادی و سلامت سیاسی داشته باشد با سیستم اداری آشنا باشد فهم سیاست‌گذاری و تصمیم‌گیری داشته باشد.

حجت‌الاسلام وحدانی‌فر ادامه داد: کسی را انتخاب کنیم که پایبند به وعده‌ها باشد.

وی شاخصه مهم برای تشخیص اصلح را در بررسی اطرافیان نامزدها دانست و درباره تبلیغات گفت: نامزد موردنظر خود را معرفی کنید اما دیگری را تخریب نکنید در معرفی کاندیدا از دایره اخلاق و تقوا خارج نشویم.

خطیب نماز جمعه دهدشت وضعیت اجاره مسکن در دهدشت را وابسته به چند عامل دانست و افزود: بخشی از این مشکل ناشی از بی‌انصافی مالکان و بخشی نیز به مشاوره نادرست بنگاه‌دار است. مشاوران املاکی که پا روی گلوی مستأجر گذاشتید بدانید این نان حلال نیست این دلالی حلالی نیست.

 وی بابیان اینکه رعایت انصاف در معامله از نمونه‌های تقواست، ادامه داد: آیا انصاف است همه هزینه‌های زندگی خود را از مستأجر بگیرید؟ سازوکاری باید برای تعیین اجاره‌بها تعیین شود حقیقتاً اجاره مسکن در برخی از محله‌های دهدشت از بالا شهر تهران بیشتر است.

امام‌جمعه کهگیلویه گفت: چندین هکتار زمین در طرح‌هایی در دهدشت وجود دارد که بیش از یک دهه بلاتکلیف مانده‌اند ازجمله زمین‌های طرح پرستاران قریب به ۵۰۰ نفر سال‌هاست گرفتار دعوای بین هیئت‌مدیره و شهرداری هستند.

وی ادامه داد: هرچند طرح بسیجیان که آزاد شد مالکان نسبت به ساخت‌وساز اقدام نکرده‌اند اما اینکه طرح پرستاران در گیرودار دعوای تعاونی و شهرداری مانده است زیبنده نیست.

_________________________________________

امام جمعه چرام: دور شدن از اخلاق اسلامی مخالف مردم سالاری دینی است

حجت‌الاسلام سید نورالله افشار در خطبه‌های نمازجمعه این هفته شهر چرام گفت: خداوند متعال در قرآن کریم می‌فرماید «إِنَّ أَکْرَمَکُمْ عِنْدَ اللَّهِ أَتْقَاکُمْ» که این آیه در حقیقت انسان را به تقوا فراخوانده تا به کرامت برسد.

امام‌ جمعه چرام با بیان اینکه از ورزش‌های مفرح و مهم برای سلامتی بدن ورزش شنا است، افزود: کسانی که در معرض دیسک کمر هستند استفاده از استخر را پزشکان توصیه کرده‌اند، بیماران متعددی دیسک کمر بوده که به‌وسیله راه‌رفتن در آب مداوا شده‌اند و نیاز به عمل جراحی نبوده است.

وی با بیان اینکه مسئله اول این است که مردم استقبال کنند و با ورزش شنا هم سلامتی خود را تضمین کنند و هم مانع ضرر ده شدن استخر شوند، عنوان کرد: مسئله دوم بحث ادارات شهرستان است، چطور بقیه شهرستان‌ها می‌توانند قرارداد با استخر داشته باشند و کارکنان استفاده کنند؛ اما ادارات چرام این توانایی را ندارند.

حجت‌الاسلام افشار با بیان اینکه همه ما باید در قبال حفظ امکانات ورزشی و غیرورزشی شهرستان احساس مسئولیت نماییم، گفت: بر اثر این کم‌توجهی مردم و مسئولان تنها استخر شهرستان چرام در آستانه تعطیلی قرار دارد.

وی با بیان اینکه برای راه‌اندازی استخر چرام زحمات زیادی از ناحیه مدیرکل ورزش و مسئولان شهرستانی کشیده شد، افزود: مشتاقان ورزش شنا بعد از چندین سال شاهد افتتاح این مرکز ورزشی بودند؛ اما با این وضعیت شاهد تعطیلی این مرکز مهم ورزشی هستیم، تقاضای دلسوزان از مردم و مسئولان توجه به این موضوع است.

حجت‌الاسلام افشار عنوان کرد: رهبر انقلاب اسلامی در مراسم سی و پنجمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) در بخشی از سخنانشان با اشاره به انتخابات ریاست‌جمهوری پیش‌رو درباره رعایت اخلاق انتخاباتی فرمود «در این حرکت عظیمی که انجام می‌گیرد، در رقابت‌های پیش روی انتخاباتی بین نامزدها، اخلاق حاکم باشد؛ بدگویی‌کردن، تهمت‌زدن، لجن‌پراکنی کردن، کمکی به پیشرفت کارها نمی‌کند، به آبروی ملّی هم لطمه می‌زند»

وی با بیان اینکه در پاره‌ای از موارد آنچه دیده می‌شود دور شدن از اخلاق اسلامی در بین طرفداران نامزدها است، گفت: جامعهٔ ما مزین به «مردم‌سالاری دینی» است، نامزدی که خودش یا طرف‌دارانش به بی‌اخلاقی در صحنه انتخابات روی می‌آورند و در تبلیغات و سخنرانی‌ها و مناظره‌های انتخاباتی، رقبا را به رگبار توهین و تهمت و بدگویی می‌بندند درحقیقت، دست به یک مانور متقلبانه برای فریب افکار عمومی زده است.

خطیب جمعه شهر چرام با بیان اینکه امام خمینی (ره) در ابتدای انقلاب فرمودند «میزان؛ رأی ملت است»، افزود: رأی مردم تعیین‌کننده رئیس‌جمهور و نماینده مجلس است، نظام اسلامی امانت‌دار رأی مردم است و در این چندین دهه از ابتدای انقلاب مشاهده شد و رأی مردم به دولت‌ها، با گرایش‌های مختلف نشانگر این امر است و حتماً هیئت‌های اجرایی و نظارت توجه کافی به حق‌الناس بودن رأی مردم دارند.

وی با بیان اینکه نظر اینجانب و دفتر و ستاد نمازجمعه در این انتخابات بی‌طرفی است و موضع و گرایش افراد منسوب به دفتر و ستاد، نظر شخصی خودشان است، گفت: با لطف پروردگار مشارکت گسترده صورت خواهد گرفت و آبرو و امنیت کشور تضمین خواهد شد.

حجت‌الاسلام افشار با بیان اینکه آتش‌سوزی مزارع بخشی از توان مردمی و شورای اداری را معطوف به خودش کرده، افزود: ضمن تشکر از کسانی که احساس مسولیت کرده و در مهار آتش تلاش می کنند، همه مردم احساس وظیفه در این موضوع نمایند.

_______________________________________________

امام جمعه پاتاوه: 


حجت‌الاسلام سید رحمت الله سیادت در خطبه دوم نماز جمعه شهر و بخش پاتاوه با دعوت نمازگزاران به تقوای الهی و پرهیز از محرمات و انجام واجبات گفت: روز ۲۵ خرداد ماه و ۷ ذی الحجه سالروز شهادت امام باقر علیه السلام است، هدف ائمه معصومین و امام باقر علیه السلام ایجاد جامعه اسلامی بود و ایجاد جامعه اسلامی بدون حاکمیت اسلامی امکان پذیر نیست و نیمی از  مسائل فقهی ما مسائل سیاسی بوده است زیرا بدون حکومت اسلامی نمی‌شود در برابر ظلم‌ها و انحراف‌ها ایستاد.

امام جمعه پاتاوه به مبارزات امام محمدباقر (ع) با طاغوت زمان خود یعنی هشام بن عبدالملک اشاره کرد و گفت: در جلسه از پیش تعیین شده توسط هشام بن عبدالملک نسبت به امام باقر علیه السلام اهانت روا داشتند و آن حضرت در بیانی فرمود جد ما نبی مکرم اسلام سبب ایجاد دین شد و حکومت در نزد شما موقت و سلطنت ما ابدی است و عاقبت و حکومت واقعی را از ائمه معصومین دانست.

وی به انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرد و اینکه باید فردی اصلح انتخاب شود ادامه داد: ۶ نفری که از فیلتر شورای نگهبان عبور کردند افرادی صالح هستند اما ما باید فرد اصلح که ویژگی رئیس جمهوری شهید دارای ویژگی‌هایی باشد انتخاب کرد و ما باید رئیس جمهوری انتخاب کنیم که بتواند راه رئیس جمهور شهید را ادامه دهد، حضور در انتخابات و رای  به معنی رای به جمهوری اسلامی است و رهبری معظم انقلاب عرصه انتخابات را عرصه تقوای سیاسی و دینی اعلام فرمودند و نباید کاندیداها نسبت به هم لجن پراکنی نکنند و در بیان دیگر صحنه ریاست جمهوری صحنه خدمت گذاری باشد نه اینکه صحنه قدرت طلبی باشد.


امام جمعه بخش پاتاوه : شاخص مردم سالاری، تقویت اقتدار ملی، افزایش همبستگی ملی، کاهش آسیب پذیری ارکان نظام، دفع تهدیدات دشمن و افزایش قدرت نرم کشور در برابر دشمنان ایران اسلامی است. 

حجت‌الاسلام سیادت به روز عرفه و تشکیل جهاد سازندگی اشاره کرد و از خدمات جهاد سازندگی و جهاد کشاورزی مطالبی را اشاره کرد و افزود: در هیچ روزی مانند عرفه خداوند متعال بندگان خود را مورد بخشش قرار نمی‌دهد و حضور در این مجالس سبب بخشش گناهان و آمرزش انسان می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!