ایران

هشدار رئیس‌ دانشگاه‌ علوم پزشکی‌ یاسوج در خصوص بروز یک بیماری

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص وضعیت نگران کننده بیماری تب دانگی در استان های همجوار هشدار داد.

به گزارش پایگاه خبری بلور گچساران، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص وضعیت نگران کننده بیماری تب دانگی در استان های همجوار هشدار داد و تاکید کرد: از مردم می خواهیم که در صورت بروز علایمی همانند تب شدید ، سردرد ، درد مفاصل ، افت فشار خون ، خونریزی های زیر پوستی ، لکه های پوستی ، خونریزی خفیف بینی و لثه ها سریعا به پزشک مراجعه نمایند.

جاودان سیرت بیان کرد: که تب دانگی یک بیماری ویروسی است که از طریق پشه آئدس که در فاضلاب های رها شده، محل دپو زباله، مناطق مرطوب، محل هایی که لاستیک های فرسوده رها شده اند ، تخمک گذاری و تکثیر گردیده و بوسیله نیش پشه آئدس وارد بدن انسان می شود و ظرف مدت یک هفته علایم آن بروز می‌کند .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی از دو مورد فوتی در استان فارس به علت ابتلا به تب دانگی خبر داد و از مردم خواست در صورت داشتن علایم یاد شده خصوصا بعد از مسافرت به استانهای همجوار به پزشک مراجعه نمایند .

 جاودان سیرت در رابطه با درمان این بیماری با تاکید بر اینکه درمان این بیماری همانند سایر بیماری‌های ویروسی حمایتی است، راه انتقال این بیماری را صرفا نیش پشه آئدس دانسته و بیان داشت: این بیماری از طریق تنفسی منتقل نمی شود. 

وی در ادامه گفت: خوشبختانه تا کنون موردی در استان مشاهده نشده و آموزش های لازم به پرسنل حوزه سلامت در رابطه با چگونگی برخورد با موارد احتمالی داده شده است .  

جاودان سیرت مهمترین راهکار پیشگیری از ابتلا به این بیماری را رعایت بهداشت محیط عنوان نمود و از مردم خواست نسبت به رعایت بهداشت فردی و بهداشت محیط بیش از پیش کوشا باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!