سیاسیکهگیلویه و بویراحمد

دولت و مردم ازدواج آسان را ترویج کنند/حجاج باید با امنیت مناسک حج را انجام دهند

امام جمعه موقت شهر یاسوج گفت: یکی از راهبردها راهبرد در حوزه انتخابات امنیت آن است در سال گذشته دشمن با جنگ ترکیبی سعی و تلاش برای لطمه و آسیب به کشور داشت؛ این هجمه در انتخابات وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری بلور گچساران، حجت‌الاسلام والمسلمین سیروس حکمتی نیک امروز جمعه (۲۶ خرداد) در خطبه اول نماز جمعه شهر یاسوج با دعوت نمازگزاران به تقوای الهی و انجام فرامین الهی و دوری از معاصی گفت: اوج آرامش و راحتی انسان در آخرت است، اگر انسان دین دار باشد و تقوا داشته باشد آرامش بعد از مرگ را برای خود خریده است.

امام جمعه موقت شهر یاسوج گفت: اگر کسی خواستار راحتی و آرامش باشد باید اهل دین داری و تقوا باشد.

وی با بیان اینکه انسان باید در راه کسب معرفت تلاش کند، گفت: خداوند متعال در حدیثی قدسی خطاب به حضرت موسی فرمود: عزت را در فروتنی و خشوع قرار داده است.

او با بیان اینکه عزت در تکبر و غرور نیست، گفت: در ادامه این حدیث آمده است، شکست ناپذیری و قدرت انسان را در عبودیت، نماز قرار دادم اما مردم عزت را در پیشگاه پادشاهان جستجو می‌کنند.

حجت الاسلام والمسلمین حکمتی نیک افزود: در ادامه حدیث قدسی خداوند متعال خطاب به حضرت موسی آمده است، خداوند متعال ثروت و غنی بودن را قناعت قرار داده است در شرایط امروز جامعه با وضعیت گرانی و مشکلات می‌طلبد اهل قناعت باشیم و از اسراف پرهیز کنیم.

امام جمعه موقت شهر یاسوج ادامه داد: استجابت دعا و خواسته‌ها را در طلب حلال قرار داده شده است، درآمد انسان و معیشتش و حلال بودن آن و پرداخت خمس و زکات در استجابت دعا‌ها مؤثر است.

وی به حدیثی از پیامبر اسلام اشاره کرد و ادامه داد: عبادت هفتاد جز دارد و بالاترین عبادت طلب حلال است.

امام جمعه موقت شهر یاسوج در خطبه دوم نماز جمعه شهر یاسوج با دعوت نمازگزاران به تقوای الهی و انجام واجبات و ترک محرمات گفت: امام جواد علیه السلام فرمود: هرکس به گوینده‌ای گوش فرا دهد او را پرستیده است، اگر گوینده از خدا و ذات خدا و معارف اسلامی بگوید آن شنونده خدا پرستیده است و اگر گوینده از شیطان و باطل گوش فرا دهد، آن شخص شیطان را پرستیده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین حکمتی نیک گفت: علما و فقها شیعه به عنوان مبلغان دین، آموزه‌ها را ترویج می‌دهند و این گوینده‌ها در راه خدا نطق دارند.

وی به مناسبت‌های شهادت امام جواد علیه السلام اشاره کرد و ادامه داد: همه باید در انجام سیره و روش اهل بیت علیهم السلام خصوصاً امام جواد حرکت کنیم.

وی به مناسبت پیوند حضرت امام علی علیه السلام و حضرت زهرا (س) اشاره کرد و ادامه داد: دولت و مردم و خانواده باید در شرایط اقتصادی و فعلی جامعه ازدواج آسان را ترویج دهند.

امام جمعه موقت شهر یاسوج تصریح کرد: فلسفه زندگی مشترک توجه به معنویت، استحکام جامعه و حرمت در راه رشد و تعالی حرکت کنند.

وی به فرا رسیدن زمان حج تمتع و انجام مناسک آن اشاره کرد و افزود: در این موسوم انجام اعمال و مناسک حج همچون برائت مشرکین را انجام می‌دهند، در این موسوم اوج برائت از دشمنان و پلیدی‌ها در سرزمین مکه وجود دارد، در حج زائران در کمال امنیت و آرامش باید مناسک حج را انجام دهند و این فریضه الهی را به سرانجام برسانند.

وی به سالروز سازمان بسیج سازندگی اشاره کرد و افزود: در سال ۵۸ این سازمان به فرمان حضرت امام راحل برای خدمت‌رسانی در نقاط مختلف کشور و مناطق محروم تشکیل شد و بخش زیادی از رزمندگان جهاد سازندگی در جبهه‌های جنگ شهید شدند.

وی به پیام تاریخی امام در اول تیر ماه با اعزام مبلغان دین به مناطق مختلف کشور اشاره کرد و ادامه داد: امروز اگر شاهد محتوا‌ها و موضوعات دین هستیم به دلیل تلاش و فعالیت‌های مبلغان دین بوده است.

وی به موضوع انتخابات اشاره کرد و تأکید کرد: یکی از تأکیدات رهبری معظم انقلاب اسلامی در خصوص انتخابات است، در همه نظام‌های مردم سالار مانند ایران به زمینه‌سازی برای اعمال اراده سیاسی در امر تصمیم‌گیری با حضور مردم است، در مرحله دوم قدرت بین اشخاص، و سلایق سیاسی بین همه گروه در چرخش باشد، سومین کارکرد انتخابات اهمیت حضور مردم در پای صندوق رای است و باید به این موضوع اهمیت فراوان داده شود.

وی تأکید کرد: انتخابات نیازمند راهبرد‌ها و ویژگی‌های است، اولین راهبرد ویژگی، راهبرد مشارکت برای حضور حداکثری از طریق تدبیر مقدمات لازم و ایجاد‌امید افرینی است نقش‌امید آفرینی در صحنه انتخابات مشخص می‌شود دومین راهبرد در حوزه انتخابات امنیت آن است در سال گذشته دشمن با جنگ ترکیبی سعی و تلاش برای لطمه و آسیب به کشور داشت این هجمه در انتخابات وجود دارد، سومین راهبرد انتخابات، انتخابات سالم است در انتخابات مختلف کشور همه انتخابات سالم بود و از رای مردم باید صیانت کرد زیرا رای مردم حق الناس است، انتخابات رقابی از دیگر ویژگی‌های انتخابات است شورای نگهبان باید شرایط انتخابات رقابتی را برای حضور همه سلایق داشته باشد‌.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!