شما اینجا هستید
اجتماعی » مهارتهای بی نظیر دختران نوجوان گچساران

بلورگچساران: طرح هر دانش آموز، یک مهارت، در روستای آب شیرین گچساران با دستان توانمند دختران دانش آموز محقق شد.

پایگاه خبری،تحلیلی بلورگچساران: روستای آبشیرین با ۳۷۱ خانوار و جمعیتی بالغ بر یک هزار و ۳۰۰ نفر در ۱۰ کیلومتری مناطق نفت خیز گچساران و ۲۰ کیلومتری شهر دوگنبدان قرار دارد.
به گزارش بلورگچساران، دانش آموزان این روستا با همتی مضاعف به کمک والدین و اولیای مدرسه توانسته اند؛ افزون بر کسب مهارت در زمینه صنایع دستی کسب درآمد نیز داشته باشند.
این دختران نوجوان با فراگیری صنایع دستی بومی منطقه خود الگویی برای درآمدزایی بدون سرمایه مالی هستند.
مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد می گوید: این دانش آموزان از ابتدای مهر امسال در درس هر دانش آموز یک مهارت شرکت کرده اند.
هادی زارع پور اظهار داشت: مدرسه ۱۳ آبان روستای آبشیرین ۳۴ دانش آموز دارد.
وی ابراز داشت: دانش آموزان این مدرسه مهارت لازم در زمینه ساخت جعبه های تزیینی،میخک بافی، مهلو بافی و جاجیم بافی را فرا گرفته اند.
دانش آموزان روستای آبشیرین آثار خود را در نمایشگاه کوچکی که در محل مدرسه خود دایر کرده اند،در معرض دید عموم قرار داده اند.
محمد شهبازی سرپرست آموزش و پرورش گچساران نیز گفت:نمایشگاه دست ساخته های دانش آموزان متوسطه اول این شهرستان در درس هر ایرانی یک مهارت در روز دوازدهم اسفند برپا خواهد شد.
معاون دبیرکل شورای عالی آموزش ‌و پرورش در حاشیه بازدید از این نمایشگاه گفت: تعمیم طرح هر دانش آموز یک مهارت برای همه دانش آموزان دردست اقدام است.
احمد عابدینی افزود: هم اکنون طرح هر دانش آموز یک مهارت در مدارس غیرانتفاعی، هیات امنایی و ۱۰ درصد از مدارس دولتی در حال اجراست.
وی بیان کرد: سرمایه هر کشوری نیروهای انسانی جوان آن منطقه است که کمک به شکوفایی استعدادهای این سرمایه بزرگ نیازمند همت است.
عابدینی تاکیدکرد: اجرای طرح‌هایی مانند «هر دانش‌آموز یک مهارت» می‌تواند آثار مثبتی در اشتغال آینده دانش آموزان داشته باشد.
شهرستان ۱۲۴ هزار نفری گچساران در جنوب کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

بلور گچساران | خبری | سیاسی | اجتماعی| مذهبی