شما اینجا هستید
اجتماعی » بچه های کرمان و خراسان جنوبی ازهمایش “جشن تکلیف” بازماندند‌

پایگاه خبری ، تحلیلی “بلورگچساران” : سید بهاء الدین ملک حسینی،معاون پرورشی اداره آموزش وپرورش کهگیلویه وبویراحمد، در حاشیه اختتامیه جشن تکلیف پسران جنوب کشور،درمصاحبه با خبرنگار”بلورگچساران” با برشمردن  زحمات همکاران خود در این مدت و تشکر از آنان گفت :در این جشنواره ۳۵۰ دانش آموز و ۱۰۰ نفر از مربیان و مدیران دانش آموزان حضور داشتند. وی افزود ۱۰ کارگاه در در زمینه های اعتقادی بندگی تشکر خداشناسی احکام غسل و وضو برگزار شد. وی اساتید  این کارگاه ها را وابسته به مرکز تخصصی(نماز)آقای قرائتی خواند.

 محمد نظری معاون پرورشی آموزشی استان فارس،نیز با بیان اینکه هدف اصلی تربیت دانش آموزان رساندن آنان به مرحله ای از انسانیت و بندگی خداوند است ،گفت: بدیهی است حرکت به این سمت نیاز به ابزارها و برنامه هایی دارد، که یکی از این برنامه های خوب ، جشن عبادت دختران و پسران دانش آموز است.

وی افزود: همانطور که ما جشن های مختلفی داریم و معمولا بچه ها به جشن تولد علاقمند هستند، باید یاد بگیرند جشنی هم داریم به عنوان جشن بلوغ،جشن بندگی خداوند و ادای تکلیف در برابر خالق .

وی گفت: که از ۹استانی که قرار بود در این جشنواره شرکت نمایند، اعزام بچه های دو استان کرمان و خراسان جنوبی، بدلیل نبود امکانات لازم درخود استانها مهیا نشد؛ و متاسفانه از شرکت در جشنواره محروم ماندند.

در ادامه اسماعیل رضایی نیک، ریاست آموزش و پرورش عشایرسیار استان کهگیلویه و بویراحمد، با بیان اینکه  بچه ها در این جشنواره با دوستی و مهارتهای اجتماعی آشنا شدند، گفت دربین سیاه چادرها، دوسفید چادر برپا شده بود که نشانه دبستانهای عشایری قدیم بود، و معنای دوستی و ارتباط برقرار کردن با دیگران را نشان میداد.وی گفت :اگر بچه ها از زمان کودکی با نماز و آیین مذهبی آشنا شوند تاثیر بیشتر و پایدارتری بر آنان خواهد داشت.

انتهای پیام/


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

بلور گچساران | خبری | سیاسی | اجتماعی| مذهبی