جهان

شهادت برخی مجروحان فلسطینی در گذرگاه رفح

تعدادی از زخمی‌های فلسطینی در داخل آمبولانس‌ها که قرار بود از گذرگاه رفح به مصر منتقل شوند، به دلیل پافشاری مقامات مصری برای به همراه داشتن گذرنامه، جان خود را از دست دادند.

به گزارش پایگاه خبری بلور گچساران، خبرنگار شبکه «الجزیره» امروز چهارشنبه، اول نوامبر به نقل از منابع رسمی در غزه، از به شهادت رسیدن تعدادی از مجروحان فلسطینی در گذرگاه «رفح» خبر داد.

براساس گزارش خبرنگار الجزیره، تعدادی از زخمی‌های فلسطینی در داخل آمبولانس‌ها که قرار بود از گذرگاه رفح به مصر منتقل شوند، به دلیل پافشاری مقامات مصری برای به همراه داشتن گذرنامه، جان خود را از دست دادند.

خبرگزاری «رویترز» امروز به نقل از یک منبع آگاه گزارش داده بود که قطر توافقی را بین مصر، اسراییل و حماس در هماهنگی با آمریکا میانجیگری کرده که به دارندگان گذرنامه خارجی و برخی مجروحان وخیم اجازه می‌دهد از طریق گذرگاه رفح از غزه خارج شوند.

منابع خبری اصرار مقامات مقامات مصری برای به همراه داشتن گذرنامه توسط این مجروحانی که بر اثر بمباران منازل‌شان زخمی شده‌اند و کلیه مدارک و لوازم خود را از دست داده‌اند اقدامی عجیب توصیف و از آن انتقاد کردند.

 «فخرالدین کوجا» وزیر بهداشت ترکیه امروز چهارشنبه (اول نوامبر، ۱۰ آبان) اعلام کرده بود که ترکیه منتظر مجوز ساخت ۲۰ بیمارستان صحرایی در فرودگاه بین‌المللی «العریش» مصر است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!