کهگیلویه و بویراحمد

ورود خانواده شهید تازه شناسایی شده به یاسوج

خانواده شهید «حسین نوروزی»، دقایقی پیش با استقبال مسئولان استانی وارد شهر یاسوج شدند.

به گزارش پایگاه خبری بلور گچساران، خانواده شهید حسین نوروزی با استقبال گرم مردم و مسئولان کهگیلویه و بویراحمدی وارد شهر یاسوج شدند.

شهید حسین نوروزی در سال ۱۳۴۹ در ابوزیدآباد از توابع شهرستان آران و بیدگل دیده به جهان گشود؛ وی در سال ۶۷ در عملیات تک دشمن در منطقه عملیاتی فاو به درجه رفیع شهادت نائل آمد که تاکنون پیکر وی شناسایی نشده بود.

پیکر مطهر شهید نوروزی اهل ابوزیدآباد در تاریخ ۲۵ تیرماه ۱۳۹۴ به عنوان شهید گمنام در پارک شهر لیکک از توابع شهرستان بهمئی استان کهگیلویه و بویر احمد به خاک سپرده شده است.

آیت الله سید نصیر حسینی در جمع خانواده شهید حسین نوروزی ضمن خوش آمد گویی گفت: خوشحال هستیم که خانواده شهید فرزند خود را پیدا کردند شهیدی که حتی بعد از شهادت در آن خاک ماند که به ما بیاموزد اگر یک انسان الهی بیندیشید و در مسیر حق گام نهد همه وجودش تمام سلول های بدنش مقدس است و می تواند از حق و اسلام دفاع کنند.

وی‌گفت: شهدا وقتی می آیند انقلابی  به پا می کنند و وقتی زنده بودند ، با روح جسم از ما دفاع کردند و بعد از شهادت نیز دفاع کردند و یک انقلاب روحی و معنوی در ما ایجاد می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: توفیق نماز خواندن برای این شهید را داشتم، همان جا اعلام کردیم ای شهید گرانقدر ما هم برادر تو هستیم همه مردم این استان اقوام تو هستند و غریبی نکن،شهدا اینجا غریبی نمی کنند.

امام جمعه شهر یاسوج تصریح کرد: شاید اراده خود شهدا است که در مکان های مختلف دفن شوند ، افراد آن منطقه اکثرا سادات هستند و شهدا را دوست دارند، خوش به حال فامیل و رهروان شهدا، چه راهی بهتر از راه شهیدان است.


آیت الله حسینی گفت: خیلی ها می میرند و زحمت می کشند اما همه اینها گم می شود،  شهید کسی است که تمام عالم به او افتخار می کند،خداوند یک توجه ویژه به شهید دارد.

امام‌جمعه یاسوج با اشاره به اینکه باید مسیر شهدا را دنبال کنیم، شهدا با خون شان راه را به ما نشان دادند افزود: انسان وقتی از دنیا می رود نمی میرد همه زنده هستند اما این حیات شهید یک حیات ویژه است و خداوند نصیب هر کسی  نمی کند.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: مردم ما برای این شهید هم برادر، هم پدر و هم مادر هستند این شهید با ما غریبی نکرد اگر غریب بود به استان ما نمی آمد .

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!