گچساران

برگزاری دوره های خوشنویسی در باشت

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان باشت، از برگزاری دوره جدید خوشنویسی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بلور گچساران،  «پرویز مددی» در خصوص این دوره گفت: کلاس های آموزشی خوشنویسی با حضور اساتید مجرب در راستای حمایت از هنرمندان شهرستان و هویت بخشی فرهنگی و هنری از اوایل خرداد ماه شروع و تا پایان شهریور ماه برگزار می شود.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان باشت هدف از برگزاری کلاس های آموزشی اظهار کرد: هنر از کارآمدترین امکانات در امر تربیت محسوب می‌شود و استفاده از هنر و قالب‌های هنری، مناسب‌ترین طریق بازنمایی تجربیات غنی از احساس و عواطف انسانی است.

مددی تصریح کرد: شناختی که در آشنایی با هنرها و میراث فرهنگی در انسان ایجاد می‌شود، زمینه‌ساز حفظ، احیا و اشاعه هنرهای ایرانی اسلامی، هویت‌بخشی به فرد و جامعه و مقابله با تهاجم فرهنگی است.
 

وی افزود: در این دوره سبک های مختلف (خطاطی با قلم نی و خودکاری) نستعلیق، شکسته، ثلث،  و خط تحریری با مداد و خودکار توسط استادان این واحد آموزش داده می شود.


مددی یادآوری کرد: کلاس های آموزشی گیتار، ویالون و نقاشی هم در حال برگزاری می باشد و برای فصل تابستان در همین مکان ثبت نام می کند. 

گفتنی است کلاس های آموزشی خوشنویسی و دیگر رشته ها به آدرس: باشت (فلکه امام، منازل سازمانی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی – فرهنگسرای باران) برگزار می شود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!