اجتماعیکهگیلویه و بویراحمد

جهاد کشاورزی و صمت بدنبال افزایش سهمیه روغن استان باشند/ گرو فروشی در شرکت پخش طبیعت نداریم

فریدونی از عوامل توزیع شرکت طبیعت درکهگیلویه و بویراحمد گفت:این شرکت اقلام مختلفی را در سطح فروشگاه های استان توزیع می کند و هیچ فروشگاهی را ملزم به خرید و گرو فروشی نمی کند.

به گزارش پایگاه خبری بلور گچساران، بدنبال کمبود روغن در فروشگاه های فروش مواد غذایی در کهگیلویه و بویراحمد، شهروندان از کمبود این کالای اساسی و گرو کشی برخی از فروشندگان گلایه کردند.

 

آنگونه که شهروندان اذعان می کنند برخی فروشندگان در مقابل فروش یک گالن یک لیتری روغن خوراکی خریداران را ملزم به خرید رب، برنج و تن ماهی از برند یک شرکت پخش مواد غذایی در استان می کنند و به این منظور خبرنگار ما جهت بررسی بیشتر وارد بازار شد تا این موضوع در انگشت شمار فروشگاهی تایید شود .

 

روز گذشته سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد با صدور بیانیه ای فروش اجباری هر کالای دیگری همراه با روغن خوراکی در بازار را ممنوع اعلام کرد و گفت: بازرسان و ناظران با گشت‌های مستمر و روزانه با هر تخلفی در این زمینه برخورد خواهند کرد.

 

در این بیانیه آماده است: با توجه به شروع فصل برداشت دانه‌های روغنی و تولید محصول اولیه تهیه روغن خوراکی این موضوع می‌تواند در تامین روغن مورد نیاز در داخل کشور نیز موثر باشد.

 

همچنین این سازمان ازسهمیه ۷۰۰ تنی روغن خوراکی برای نیمه دوم اردیبهشت خبر داد که بیش از نصف آن توسط کارخانه داخل استان و مابقی از کارخانه های بیرون استان در حال تامین است و بین عاملین و کاسبان امین در سطح شهرستانها در حال توزیع است.

 

فریدونی از عوامل پخش شرکت طبیعت در استان به خبرنگار ما گفت: مسئولان استان باید با رایزنی با مرکز سهمیه بیشتری برای استان طلب کنند، چرا که ما تمام تلاش خود را برای شهرهای استان می کنیم ولی وقتی سهمیه کمی به استان تعلق گیرد مجبور هستیم آن را جیره بندی کنیم تا به همه مناطق برسد.

 

وی با تکذیب فروش سایر اقلام به فروشگاه ها در مقابل فروش روغن خوراکی گفت: شرکت طبیعت اقلام مختلفی را در سطح فروشگاه های استان توزیع می کند و هیچ فروشگاهی را ملزم به خرید نمی کند و اگر فروشگاه ها در مقابل فروش یک کالا سایر اجناس را به خریداران تحمیل کنند این موضوع خلاف و باید برخورد شود با فروشنده.

 

فریدونی همچنین گفت: سهمیه روغن توزیعی این شرکت در هفته بالغ بر ۳۰۰ کارتن است که نیاز است مسئولان جهاد کشاورزی و صمت بدنبال افزایش سهمیه برای استان باشند .

 

او با طرح این موضوع که مسئولان باید بررسی کنند که چرا روغن و برخی اقلام با مارک های مختلف در فروشگاه ها یافت نمی شود گفت: شرکت طبیعت در وضعیت فعلی در کنار مردم بوده و بدون شک با همراهی مسئولان تلاش می شود تا کمبود ها رفع شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!