شما اینجا هستید
سیاسی » عشایر کهگیلویه و بویراحمد حماسه ساز انتخابات ۲۸ خرداد ماه/ آزادگی و حریت عشایر بی نظیر است

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری، تحلیلی «بلورگچساران» صبح امروز به مناسبت روز بسیج عشایر فرمانده سپاه عشایر و جمعی از پرسنل این ناحیه و همچنین قشر عشایر با آیت الله حسینی نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد دیدار کردند.

 

در ابتدای این مراسم سرهنگ عرفانی با بیان اینکه ۲۹ اردیبهشت ماه تداعی میثاق جاودانه عشایر با امام ( ره ) و بنیان گذار انقلاب اسلامی است گفت:عشایر قشر غیور، جان بر کف و همیشه در صحنه هستند که با تاسی از آرمان‌های انقلاب اسلامی و امام رهبری وفاداری خود را به نظام اسلامی نشان داده اند.

 

فرمانده سپاه عشایر با بیان اینکه مرور تاریخ ایلات و عشایر مجاهدت های فراموش نشدنی آنها را  نشان می دهد،گفت: قشر عشایر از قرن های گذشته تا امروز  دارای روحیه  مقاومت ایثار و فداکاری بوده اند.

 

وی با بیان اینکه عشایر استان با امام ( ره ) بعد از انقلاب دیدار داشتند، اظهار کرد: امام (ره) فرمود عشایر ذخایر انقلاب هستند و عشایر از لحاظ فداکاری و شهامت جز بهترین افراد جامعه بوده، کسانی که دارای شجاعت وفاداری و ولایت مداری هستند و در همه صحنه های انقلاب مانند روز قدس ۲۲ بهمن ماه حضور چشمگیری داشتند.

 

عرفانی با بیان اینکه بدخواهان خارجی و داخلی و استکبار به دنبال ناامیدی مردم از انقلاب و کاهش مشارکت آنها در انتخابات ۲۸ خرداد ماه  هستند اما عشایر در هر زمان که نیاز به حضور آنها باشد نقش آفرینی می کنند، تصریح کرد: عشایر در ۲۸ خرداد ماه با حضور حداکثری در انتخابات  وفاداری خود را به انقلاب و امام و رهبری نشان خواهند داد  و این حضور چشمگیر پای صندوق های رای  مشت محکمی به  دشمنان انقلاب خصوص استکبار آمریکا و اسرائیل خواهد بود.

 

وی در پایان خاطر نشان کرد: ترویج سبک زندگی عشایر، امینت عشایر، اهدای جهیزیه به قشر عشایر بخشی از برنامه هایی  است که توسط سپاه عشایر  دنبال می شود.

 

نماینده ولی فقیه در استان، در این دیدار با بیان اینکه عشایر قشر اثر گذار در زندگی اجتماعی جامعه  است گفت: عشایر علاوه بر اینکه با عزت و سلحشور بودند، زندگی آنها برای همه ما  عبرت است کسانی که  عزت و  زندگی مستقلی دارند.

 

آیت الله حسینی با بیان اینکه امروز حاکمیت وابسته به عشایر است و کسانی که در دوران قبل از انقلاب و پیروزی آن خون دادند، اذعان کرد: در شرایط حاضر  دولت ها  باید قدر دان عشایر و خدمت گذار آنها باشند.

 

وی با بیان اینکه در قبل از انقلاب عشایر کمتر مورد توجه قرار می گرفتند و به ظرفیت های خود متکی بودند، افزود: عشایر قشر مولد و مستقل هستند و در عین مولد بودن دارای ازادگی و حریت هستند و زیر بار ظلم و ستم نرفته و عزت و شرف و غیر دینی آنها در طول تاریخ محفوظ مانده است.

 

 

نماینده ولی فقیه با اشاره به اینکه بسیاری از افراد باورها و غیرت دینی خود را از دست دادند، اما عشایر غیرت عشایری و پوشش های سنتی خود را حفظ کردند، افزود: عفاف و غیرت و پاک دامنی عشایر در طول دوران مختلف حفظ شد، عده ای شعارهای نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران سر دادند اما اگر روزی دشمن به کشور حمله ای کنند فرار خواهند کرد بنابراین چنین شعارهایی توخالی و پوچ بود اما قشری مانند عشایر همیشه آماده جانفشانی است.

 

امام جمعه شهر یاسوج با بیان اینکه انسان های آزاده  امروز در نقاط مختلف دنیا شعار مرگ بر اسرائیل و ضدیت با صهیونیست سر می دهند، اظهار کرد: عشایر در طول تاریخ غیرت دینی و ملی خود را نشان داده اند و کسانی که در این استان زندگی می کنند منفک از عشایر نیستند و برای دفاع از انقلاب و دین ایستادگی خواهند کرد.

 

وی در پایان خاطر نشان کرد: بحث آموزش عشایر توسط آموزش و پرورش، بهداشت عشایر، امنیت عشایر، و توجه به مسیرهای عبور عشایر امروز باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

 

در ادامه رئیس آموزش و پرورش عشایر در این جلسه با بیان اینکه خود عشایر زاده هستم، گفت: عشایر در قبل از انقلاب دارای روحیاتی مانند  مبارزه با ظلم و جور داشتند و  در انقلاب اسلامی شهدای زیادی تقدیم انقلاب و اسلام کردند.

 

اندرخور با اشاره به اینکه امروز باید در خدمت دهی به عشایر بتوجه ویژه ای شود، اظهار کرد: اعتقادات در حوزه اعتقادات پاک مانده اند اما امروز فضای مجازی تهدید کننده این اعتقادات است و سپاه عشایر به عنوان حامیان و علمداران قشر عشایر باید در حوزه فضای مجازی و کاهش آسیب ها از این قشر حمایت کنند.

 

وی با بیان اینکه روحیه دین داری و تکریم روحانیت در بین قشر عشایر وجود دارد، خاطر نشان کرد: امروز عشایر حامی و پشتیبان انقلاب و اسلام و آرمان های امام و رهبری هستند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

بلور گچساران | خبری | سیاسی | اجتماعی| مذهبی