شما اینجا هستید
اجتماعی » کهگیلویه ۲ هفته قرنطینه شد/ تخت های بیمارستان دهدشت جوابگوی بیماران نیست

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی بلور گچساران، امروز سه شنبه (۱۷ فروردین) در نشست فوق‌العاده ستاد مقابله با کرونای شهرستان کهگیلویه با تصویب تعطیلی دو هفته‌ای شهر موافقت شد.

 

در این نشست بر لزوم مسدود سازی همه مبادی ورودی به مرکز شهر دهدشت از ساعت ۱۴ موافقت شد و  همه بازار و مراکز تجاری تعطیل و فعالیت گروه های ۱،۲،۳ و ۴ تعطیل می باشد.

 

در این جلسه همچنان بر مصوبات قبلی ستادمقابله با کرونا تاکید و ممنوعیت برگزاری مراسم تدفین با جمعیت حداکثر  ۲۰ نفر تاکید و مراسم خاکسپاری صبح ساعت۶:۳۰ برگزار شود.

 

مصوب شد برای جلوگیری از فعالیت اصناف برق تمام واحدهای تجاری به جز گروه یک، قطع شود.

 

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه، در این نشست گفت: متاسفانه در چند روز گذشته روند افزایشی هم در آمار مثبتی ها و هم در آمار بستری ها شاهد بودیم که این مهم نیازمند برنامه ریزی و کار عملیاتی است.

 

«محمد طاهر طیب زادگان» تصریح کرد: اگرچه میزان فوتی‌های ناشی از کرونا در شهرستان کم شده اما با توجه به تعداد مبتلایان و بستری ها این مسئله می‌تواند به عنوان یک هشدار جدی  قلمداد گردد.

 

 

وی با اشاره به وضعیت مراجعین ظرف یک هفته آینده، فاجعه در راه است و با ناتوانی در بحث بستری روبرو خواهیم شد.

 

طبیب زادگان اظهار کرد: بر اساس آمارهای اعلامی در چند روز گذشته، اگر رنگی بالاتر از وضعیت قرمز کنونی باشد ما حتما در آن رنگ بندی قرار خواهیم داشت.

 

وی با اشاره به امار بالای مراجعین و بستری های، اذعان کرد: هیچ تختی برای بستری در بیمارستان دیگر وجود ندارد و اگر به همین شکل مراجعات ادامه یابد، وضعیت از کنترل خواهد شد.

 

 

وی افزود: با توجه به آمارهای مهر، آبان و آذر ، نصف موارد بستری و مراجعات را دو شهرستان چرام و لنده تشکیل می‌داداما اکنون اکثر موارد بستری متعلق شهرستان کهگیلویه است.

 

 

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه، با توجه به تعطیلی دو هفته ای شهر گفت: لیگ برتر فوتسال بانوان که قرار بود در دهدشت برگزار شود با توجه وضعیت پیش آمده باید کنسل شود دو نمی شود پاساژها، اصناف و واحدهای تجاری را بست اما سالن ورزشی و لیگ فوتسال را در شهرستان برگزار کنیم.

 

وی با گلایه از عدم پیگیری مصوبات ستاد، اظهار کرد: مراکز اموزشی همچنان باید تعطیل باشد و مدیران و معلمان مدارس فراخوان برای کلاس های حضوری را به خانواده ها ندهند و مدیر اموزش و پرورش در اجرای مصوابات پیگیری داشته باشد.

 

طیب زادگان با بیان اینکه در سال گذشته توانستیم روند افزایشی تعداد بستری ها را کنترل و وضعیت را تثبیت کنیم، گفت:  امروز مجددا در شهرستان  روند افزایشی  بستری ها را شاهد هستیم که نیازمند توجه بیشتر در اعمال محدودیت ها، ممنوعیت فعالیت  گرو ه های۲ الی ۴و  جلوگیری از شکل گیری تجمعات و مراسمات است.

 

وی افزود: در شهرستان  به واسطه نزدیکی به خوزستان و عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی، ساده انگاری مردم و افزایش ترددها در تعطیلات نوروزی شاهد افزایش تعداد بستری ها بودیم.

 

 

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان، خاطرنشان کرد: از مردم  انتظار این است که در مدیریت کرونا مثل سال گذشته همکاری لازم را داشته باشند تا در پایان محدودیت های  اعمال شده شاهد افزایش مبتلایان و بستری ها نباشیم.

 

 

امام جمعه کهگیلویه نیز در این  نشست با اشاره به بی‌تفاوتی نسبت به رعایت دستورالعمل‌های کرونا ما را به وضعیت قرمز رسانده است گفت: با وجود تماگ هشدارهای در نشست های قبل از  تعطیلات نوروزری ولی محدودیت های نوروزی  اعمال نشد.

 

«علی وحدانی‌ فر» با تاکید بر  تردد زیاد مسافران غیر بومی به ویژه از خوزستان در سطح شهر در ایام نوروز افزود: در مبادری ورودی، شاهد سخت‌گیری و منع ترددهای نبودیم اگر اعمال سختگیری انجام می‌گرفت، شاهد وضعیت کنونی نبودیم.

 

 

وی با اشاره به اینکه بیش از یک سال از ورود این ویروس و میزان همه گیر بودن آن می گذرد ولی همچنان برخی از مسئولین نسبت به دستورالعمل‌ها  و گروه بندی ها آگاهی ندارند، اظهار کرد: هماهنگی و تعامل بین دستگاه‌ها برای اجرای مصوبه‌های ستاد مقابله با کرونا در شهرستان ضعیف است و دستورالعمل‌های ستاد ملی جدی گرفته نمی‌شود.

 

 

 وحدانی‌فر با گلایه از رفتارهای و برخوردهای چندگانه مسئولین و همچنین  تصمیم‌های سلیقه‌ای  گفت:  دستورات ستاد ملی برای احاد جامعه  لازم الاجرا است  و مقام معظم رهبری نیز خود را ملزم به رعایت از این دستورات ملزم کرده است.

 

فرماندار کهگیلویه نیز در این نشست گفت: با توجه به ضعیت اعلام شده  محدودیت‌های دو هفته در شهرستان لازم الاجراست.

 

 

«دارا کریمی‌نژاد» با تاکید بر تعطیلی  آرایشگاه‌ها و محدویت دفاتر ثبت و ازدواج گفت: در دفتر ثبت فقط سه نفر مجاز به شرکت هستند و بیشتر از این تعداد برخورد شود و همچنان و شرکت بیشتر از ۲۰  نفر در مراسم تشییع ممنوع می باشد.

 

 

مقام ارشد اجرایی شهرستان با اشاره به  بحث اعمال دورکاری کارمندان  افزود: بعضی  از ادارات خودشان با تعداد نیروهایی که دارند عملا دارند دورکاری میکنند و قابل اجرا نیست اداره ای که با ۵ نیرو در حال کار است دور کاری اعمال شود .

 

کریمی‌نژاد تصریح کرد: خیابان‌های ۹ گانه که به  مرکز شهر منتهی می‌شود از ساعت ۱۴ امروز مسدود و فعالیت مشاغل گروه  دو تا چهار از همین ساعت  نیز تعطیل خواهد شد.

 

 

وی همچنان بر  تعطیلی تالارها تاکید و عنوان کرد: آب، برق و گاز تالارها علاوه بر پلمپ آنها باید قطع شود.

 

 

فرماندار کهگیلویه با اشاره با اینکه  عروسی را به زمین‌ های خالی اطراف شهر و تالارها کشانده شده است، خاطر نشان کرد: برای جلوگیری از برگزاری  این چنین تجمعاتی، زمین‌های خالی اطراف شخم زده شود تا شاهد کمتر شدن تجمعات باشیم.

 

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

بلور گچساران | خبری | سیاسی | اجتماعی| مذهبی