شما اینجا هستید
اجتماعی » بازدید مدیر کل ارشاد کهگیلویه و بویراحمد از کتابخانه برتر کشوری

بلورگچساران: مدیرکل ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد با هدف بررسی وضعیت و رفع مشکلات، از کتابخانه برتر کشوری در روستای جلیل گچساران بازدید کرد.

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ‌‌بلور گچساران: «محمدعلی پیرسبزی» امروز دوشنبه (۱۵ اردیبهشت) با همراهی مدیر کانون های مساجد استان، رئیس ارشاد اسلامی و بخشدار مرکزی گچساران، از کتابخانه امید خیرآباد جلیل گچساران، بازدید کردند.

مدیرکل ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد، با تقدیر و تشکراز زحمات خانم افضلی مسئول کتابخانه امید اظهار داشت: جای افتخار برای همه مردم استان دارد که کتابخانه امید روستای خیرآباد جلیل در آخرین جشنواره کشوری روستاها و عشایر دوست دار کتاب در سال ۹۸ جزو ۱۰ نفر برگزیده کشوری انتخاب شدند.

وی خاطر نشان کرد: کتاب بخشی از فرهنگ جامعه است، و پیوند نا گسستنی با سایر ارکان فرهنگ دارد؛ هراندازه که مردم به آگاهی و دانایی باور داشته باشند، به همان اندازه گرایش به مطالعه و کتاب خوانی رشد پیدا می کنند.

پیر سبزی، بر ضرورت نهادینه شدن فرهنگ کتاب و کتاب خوانی در سطح جامعه، تصریح کرد: در فرهنگ دینی و اسلامی ما تاکید ویژه ای به مطالعه کتاب خوب و با محتوای سالم شده است.

مدیرکل ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد درادامه تصریح کرد: با توجه به نام گذاری سال ۹۹ به سال جهش تولید توسط مقام معظم رهبری، این جهش تولید می تواند حوزه های هنری و فرهنگی را هم در برگیرد، و شاهد پیشرفت های چشم گیری در این زمینه ها باشیم.

پیرسبزی، یکی از مشکلاتی که جامعۀ کنونی ما از آن رنج می برد، علمی نبودن کارها و نبودن فرهنگ مطالعه در سطح مدیران عالی تا سطوح پایین است، و بسیاری از عقب ماندگی های جامعه ما به ویژه در عرصۀ بهره وری، ناشی از همین معضل است.

در ادامه افسانه افضلی، مسئول کتابخانه امید خیرآباد با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی کتابخانه و ارائه گزارش از وضعیت کتابخانه، و فعالیت های به عمل آمده، خواستار همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برای تهیه منابع تازه‌های نشر در زمینه های تاریخی، ادبی، هنری، روانشناسی و فلسفی شد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  1. رضا

    درود بر خانم افضلی کتابدار پرتلاش و با انگیزه کتابخانه امید خیرآباد.
    به امید موفقیت های بیشتر و آرزوی سلامتی برای شما

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

بلور گچساران | خبری | سیاسی | اجتماعی| مذهبی