شما اینجا هستید
ویدئو » اقدام غیر منتظره بچه های سیستانی در جشن انقلاب+فیلم

بلورگچساران: کودکان مدرسه روستای “رستم بازار” سیستان وبلوچستان در اقدامی زیبا، از موکب طریق الکربلای گچساران تشکر کردند.

به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی بلور گچساران، ماجرا از اینجا شروع شد، که مدرسه ای از بخش دشتیاری شهرستان چاه بهار سیستان وبلوچستان با ۶۷ دانش آموز در دو اتاق کوچک بدون کمترین امکانات بهداشتی و آموزشی مشغول به تحصیل بودند.

به گونه ای که بعضی از دانش آموزان بدلیل کمبود جا مجبور بودند، جلوی در مدرسه ای که بدون حصار و پراز خاک و ماسه بادی بود، کلاس درس را برگزار کنند.

با اتفاق سیل اخیر در استان  سیستان وبلوچستان و منطقه “رستم بازار” شهرستان چاه بهار، موکب طریق الکربلای گچساران برای کمک به سیل زدگان و پخت غذای گرم وارد منطقه چابهار شد.

با رسیدن گروه موکب طریق الکربلای گچساران وآشنایی با وضعیت بچه ها و مدرسه، بسیجیان موکب، تصمیم گرفتند، برای جلوگیری از گرد وغبار در حیاط مدرسه واستفاده از بیرون مدرسه، کف حیاط، شن بریزند.

مشکل دیگر هم نبود سرویس بهداشتی در مدرسه بود.

اعضای موکب طریق الکربلا با ساختن سرویس بهداشتی در حیاط مدرسه این مشکل را هم رفع کردند.

وحالا در جشن دهه فجر انقلاب اسلامی، بچه های مدرسه تصمیم گرفتند، برای تشکر از تلاشگران موکب طریق الکربلا کیک بزرگی درست کنند، و آن را با عکس سه تن از بسیجیان موکب طریق الکربلا که زحمات زیادی برای رفع مشکلات مدرسه کشیدند، تزئین کنند.

مسئول موکب طریق الکربلای شهرستان گچساران، “محمد رمضانی” در تماسی که با وی داشتیم، گفت: در صددیم  تا اسفندماه امسال یک دستگاه کانکس خریداری و برای بچه های مدرسه بفرستیم.

در ذیل فیلمی از جشن بچه های مدرسه روستای” رستم بازار” را تماشاکنید.

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

بلور گچساران | خبری | سیاسی | اجتماعی| مذهبی