شما اینجا هستید
اجتماعی » یکی از دلایل بی کیفیتی نان در یاسوج، وزن کم “چانه” است

مدیر کل تعزیرات استان، در بازدید از کارخانجات آرد و مرکز ذخیره سازی گندم یاسوج، یکی از دلایل بی کیفیتی نان را وزن کم چانه ها دانست.

به گزارش روابط عمومی تعزیرات حکومتی استان کهگیلویه وبویراحمد: صبح روز چهارشنبه، براتعلی صالحی به همراه مدیرکل شرکت غله و معاون بازرسی و نظارت از حقوق مصرف کنندگان و بازرسین بهداشت و اصناف، از دو کارخانه آرد و سیلو ذخیره گندم شهریاسوج، بازدید کردند.

صالحی، دلیل این بازدیدها را بررسی وضعیت کیفیت تولید آرد، بهداشت محیط کارخانه های آرد، وزن کیسه های آرد و چگونگی نگهداری گندم، اعلام کرد.

وی تصریح کرد: با توجه به اهمیت کارخانه آرد و نشاسته و کلوگز در تامین آرد مورد نیاز استان و اشتغالزایی آن رفع موانع توسعه این واحد را پیگیری خواهد نمود.

وی با بیان اینکه وظیفه دستگاهای مربوط آن است که نسبت به نان با کیفیت که به عنوان قوت اصلی مردم می باشد حساس و پیگیر باشند، افزود: باید ارتقاء کیفیت در دستور کار نانوایی های استان قرار گیرد، تا رضایت مردم حاصل شود.

صالحی، خواستار سریع نشست با استاندار و تشکیل کارگروه آرد و نان و همچنین بهبود کیفی طبخ نان در نانوایی ها شد.

مدیر کل تعزیرات استان، یکی از دلایل بی کیفیتی نان را وزن کم چانه ها دانست و افزود: تولید نان در کشور ما دچار مشکلاتی است که باید حل شود زیرا نان اصلی ترین ماده غذایی افراد جامعه است و حدود ۶۰ درصد انرژی و ۵۰ درصد پروتئین مردم کشور را تامین می کند.

 

انتهای پیام/

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

بلور گچساران | خبری | سیاسی | اجتماعی| مذهبی