شما اینجا هستید
اجتماعی » گلایه اهالی روستای تاسار باشت از بی توجهی مسئولان

انتقاد اهالی ده تاسار واقع در روستای شاه بهرام باشت از بی توجهی مسئولان به جاده دسترسی

پایگاه خبری،تحلیلی بلورگچساران: یکی از مخاطبین پایگاه خبری بلورگچساران، از بی توجهی مسئولان شهرستان باشت اعم از فرمانداری ، بخشداری ، راهداری ، راه و شهرسازی به وضعیت جاده دسترسی ده تاسار واقع در روستای شاه بهرام باشت گلایه کرد و خواستار توجه بیشتر مسئولان به روستائیان شد.

وی در یادداشت خود آورده است:
جاده این ده به طول ۵۰۰متر از پنج سال پیش تا کنون نیمه کاره با همان وضعیت رها شده است و نیاز به زیرسازی وآسفالت دارد .
اهالی ده تاسار اکثرا در شهر گچساران ساکن هستند ولی در سالهای اخیر نسبت به بهسازی و بازسازی منازل خود اقدام نموده اند .
تعداد ۲۰خانوار قریب به ۱۰۰نفربه صورت دائمی در این روستا سکونت دارند ولی در روزهای تعطیلات و پایان هفته این ۱۰۰ نفر دو ، سه برابر میشود .
سیل بازگشت از شهربه روستا در حال افزایش می باشد.
یکی از مهمترین فرآیند و چشم انداز توسعه در هرجامعه رفع مشکلات و موانع جاده ای است که باتوجه به نیاز جامعه باید رفع گردد.
همه ما به خوبی می دانیم که مردمان روستایی تنها از راه دامداری و کشاورزی امورات روز مره خویش را تامین می کنند و به واسطه نبود راه روستایی مناسب دسترسی کمتری به شهر دارند.

گفتنی است: روستاگردی یکی از انواع سفرهاست که در سال‌های اخیر اهمیت بیشتری در زندگی افراد و گردشگران پیدا کرده است و به عنوان نوعی از طبیعت‌گردی در فرهنگ مردم جای باز کرده است. شاید بتوان گفت زندگی شهری و غرق شدن بشر در تکنولوژی و دور شدن از طبیعت، آرامش روان را از نوع بشر کمی دور کرده است. انسان معاصر برای به دست آوردن آرامش و برای پر کردن جای طبیعت در زندگی شخصی خود، دوباره در پی دوستی و در آغوش گرفتن طبیعت است.

به گزارش بلورگچساران، روستای شاه بهرام از توابع کوهمره خامی بخش مرکزی شهرستان باشت در استان کهگیلویه و بویراحمد است. این روستا که از اقلیمی سرد و کوهستانی برخوردار است قبل از تبدیل شدن باشت به شهرستان، جزئی از شهرستان گچساران به حساب می‌آمد. روستای شاه بهرام از لحاظ موقعیت، در ۴۵ کیلومتری شمال غرب باشت و در مسیر جاده ارتباطی باشت به چرام و کوهدشت قرار دارد. این روستا در جنوب به روستای فتح، از شرق به روستای شادگان و روستای لار، از شمال به شهرستان چرام و از غرب به روستای نیمدور ختم می‌شود.

روستای شاه‌بهرام که بخشی شهرستان گچساران است، براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال۱۳۸۵، جمعیتی در حدود ۲۱۱ نفر (۴۹خانوار) بوده ‌است.

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

بلور گچساران | خبری | سیاسی | اجتماعی| مذهبی