شما اینجا هستید
اجتماعی » نشست هم اندیشی خبرنگاران گچساران با مسئول روابط عمومی بسیج

پایگاه خبری،تحلیلی بلورگچساران: نشست هم اندیشی خبرنگاران گچساران، با مسئول روابط عمومی سازمان بسیج مستضعفین در محل نماز خانه سپاه ناحیه گچساران برگزار شد.

در این نشست درباره‌ نقش رسانه‌ها در انتشار اخبار مربوط به بسیج، نحوه تعامل با رسانه‌ها و راهکارهای بهبود این تعامل بحث و تبادل نظر شد.

حدواسط سازمان و افکار

درادامه نیز سرهنگ داوود بهادری ،مسئول روابط عمومی سازمان بسیج در بخشی از سخنانش در این نشست،گفت:روابط عمومی به نوعی حدواسط بین سازمان و افکار مردم است و در عین حال نیز معتقد هستیم که رمز موفقیت نیز به افکار سنجی و نظر خواهی کردن از مردم برمی گردد.

عدم شخص محوری

وی درادامه به ایرادات کار در حوزه روابط عمومی ها اشاره کرد و افزود:این نکته بسیار حائز اهمیت است که در حوزه روابط عمومی و رسانه به هیچ وجه نباید بدنبال شخص محوری بود،چرا که نتیجه عکس خواهد داد.

تلاش در راستای اطلاع یابی

بهادری اظهارکرد:در فضای رسانه ای کار باید با جدیت پیگیری و دنبال شود،هرچند فعالیت توسعه محور وتاثیرگذار باید مد نظر قرار گیرد و نباید هم از تلاش در راستای اطلاع یابی غفلت کرد.

توجه به تکریم فرآیندی

مسئول روابط عمومی سازمان بسیج تصریح کرد:قاعده اصل ارتباطات به نوعی تکریم فرآیندی و مستمر است،اما یک خبرنگار باید اصول حرفه ای خبرنگاری و امانت داری را حفظ کند،اگر چه ارتباط با رسانه ها باید مستمر ،دائم و به دور از هرگونه ملاحظات سیاسی باشد.

بسیج منشأ خدمات ارزشمند

بهادری در ادامه اظهارکرد:همه می دانیم که بسیج منشا خدمات ارزشمندی در کشور بوده و هست و انتظار از رسانه ها هم انعکاس مطلوب عملکرد بسیج به همه جامعه است، هر چند معتقدیم که خدمات و زیبایی های یک عمل باید به مردم نشان داده شود.

عدم نگاه گزینشی و تبعیض آمیز

وی افزود: تخصص گرایی در یک رسانه بسیار مهم است،اگر چه در به خدمت رساندن رسانه ها ضعف هایی هم وجود دارد،اما خواهش بنده این است که همه‌ رسانه‌ها را باید با یک دید ملاحظه کرد و نگاه گزینشی یا تبعیض‌آمیز با رسانه‌ها نباید وجود داشته باشد.

بسیج در عرصه مطالبه گری

بهادری درادامه گفت:مدت هاست که بسیج در عرصه مطالبه گری ورود کرده است و شایسته است که زیبایی های خدمات بسیج به جامعه نیز منتقل شود،هرچند آمایش رسانه ای و تقسیم کار در امر رسانه بسیار حائز اهمیت است.

رسانه امانتدار

وی تصریح کرد:بنابراین در این خصوص بار مسئولیت و تعهد بر دوش رسانه انقلابی سنگینی می کند، اگرچه یک رسانه وظیفه‌ خود می‌داند که امانت‌دار خوبی باشد و اگر ارتباط عادلانه‌ای با همه رسانه‌ها برقرار شود رسانه‌ها هم تلاش خود را در زمینه‌ پوشش صحیح اخبار انجام خواهند داد.

درادامه نیز خبرنگاران و اصحاب رسانه به ارائه پیشنهاداتی در زمینه ارتباط بیشتر بسیج با رسانه‌ها پرداختند و در این نشست نیز در بخش‌های آسیب شناسی و تعامل بین بسیج و رسانه، بررسی نقاط ضعف و اطلاع‌رسانی بسیج در رسانه ؛ بحث و تبادل نظر شد.

 

 

 

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

بلور گچساران | خبری | سیاسی | اجتماعی| مذهبی