شما اینجا هستید
اجتماعی » کهگیلویه وبویراحمد همچنان در آتش می سوزد

بلورگچساران: حجم آتش‌سوزی کوه خامی و جنگل‌های و مراتع روستاهای شادگان، شابهرام، لار، فتح و نیمدور باشت وسیع است و علی‌رغم همه تلاش‌ها آتش هنوز مهار نشده است.

فرماندار شهرستان باشت گفت: آتش سوزی مراتع روستای شادگان و شاه بهرام به ارتفاعات کوه های روستای فتح سرایت کرده و تلاش برای مهار آنها ادامه دارد.

پایگاه خبری،تحلیلی بلورگچساران: سید مسعود حسینی افزود: آتش سوزی در مراتع و جنگلهای ارتفاعات شادگان و شاه بهرام و کوه سرک باشت از ساعت ۱۵جمعه، ۲۸ تیرماه آغاز شده و در چندین مرحله مهار شده است.

وی افزود: این آتش سوزی به منطقه ارتفاعات کوه های مشرف بر روستای فتح در این شهرستان نیز سرایت کرده است.

حسینی عنوان کرد: در حال حاضر تلاش برای مهار آتش سوزی در ارتفاعات کوه های مشرف بر روستای فتح نیز ادامه دارد.

وی تصریح کرد: در روز گذشته برای مهار این آتش سوزی ها و انتقال افراد به ارتقاعات از بالگرد استفاده شده است؛ در حال حاضر بیش از ۵۰ نفر از نیروهای مردمی و بسیج و ادارات برای مهار این آتش سوزی ها تلاش می کنند.

وی تصریح کرد: از روز جمعه تا کنون در سه منطقه شاه بهرام و شادگان و کوه سرک چندین مرحله آتش مهار شده اما پس از یک تا دو ساعت مجددا آغاز شده است.

برپایه این گزارش: آتش سوزی در مناطق مختلف شادگان، شاه بهرام و کوه سرک شهرستان باشت که از روز جمعه آغاز شده هنوز ادامه دارد.

همچنین جنگلها و مراتع “بهرام بیگی”دنا در آتش می سوزند.

فرماندار شهرستان دنا، از آتش سوزی جنگلها و مراتع ارتفاعات منطقه بهرام‌بیگی این شهرستان خبر داد.

علی یار علی پور، گفت: این آتش سوزی از عصر دیروز  شنبه ۲۹ تیر ماه در  منطقه صعب العبور بهرام بیگی شهرستان آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

وی با بیان اینکه  نیروها، پای کار و در حال مهار کردن آتش هستند، اظهار کرد: انتقال نیرو ها آتش سوزی با توجه به صعب العبور بودن منطقه سخت است.

فرماندار شهرستان دنا در خصوص علت آتش سوزی تصریح کرد: بی توجهی و سهل انگاری در روشن کردن آتش از سوی افرادی که برای چیدن گیاهان کوهی به این منطقه رفته اند؛ دلیل این آتش سوزی بوده است.

انتهای پیام/

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

بلور گچساران | خبری | سیاسی | اجتماعی| مذهبی